(048) 777-20-76, 719-06-65 [email protected] Skype
Допомога при передозуванні Допомога при передозуванні
Допомога при передозуванні

Допомога при передозуванні

За даними МБФ «Альянс суспільного здоров’я» в нашій країні більше 300 000 споживачів ін’єкційних наркотиків. Кількість людей, що зазнали передозування, достеменно невідома, як і невідома кількість споживачів, для яких передозування стало останнім в їх житті. 300 000 – це тільки споживачі ін’єкційних наркотиків. В це число не включені люди, які приймають наркотики іншим шляхом та звісно ж ті, хто хоча б один раз спробував той чи інший наркотик.  

Як проявляється передозування опіатами?
До опіатів відносять героїн, морфін, кодеїн. Передозування цими речовинами, так само як і синтетичними та напівсинтетичними наркотиками (оксикодон, фентанил, метадон), змішування їх з іншими речовинами, в тому числі з алкоголем, може викликати сповільнення дихання, зупинку серця, некроз тканин головного мозку та смерть. Ознаки передозування героїном, морфіном, оксикодоном, фентанілом, метадоном включають в себе:

  • сповільнене дихання або зупинку дихання;
  • хропіння або звук булькотіння  (це може означати, що дихальні шляхи людини частково заблоковані);
  • посиніння губ та пальців;
  • звисання рук та ніг;
  • відсутність рефлексів(наприклад, при яркому світлі в очі людина ніяк не реагує);
  • дезорієнтація в просторі;
  • стан непритомності (людина ніби спить, але ви не можете її розбудити).  

Як проявляється передозування психостимуляторами?
Ознаки передозування психостимуляторами відрізняються від ознак передозування опіатами. До психостимуляторів відносяться: амфетаміни, спейси, екстазі, кокаїн, гвинт, ефедрон і таке інше. Передозування подібними наркотиками збільшує ризик сердечного приступу, інсульту, припадку або психотичних епізодів викликаних наркотиками.
Ознаки передозування психостимуляторами:

  • біль в грудях,
  • дезорієнтація/сплутаність свідомості,
  • сильний головний біль,
  • припадок,
  • висока температура,
  • утруднене дихання,
  • параноя,
  • галюцинації,
  • непритомний стан.

Що робити, якщо передозування сталось з кимось з ваших близьких або друзів?

Не можна залишати людину одну. Необхідно якомога швидше викликати швидку допомогу та чекати, знаходячись біля людини.
Якщо вона в непритомному або напівнепритомному стані, спробуйте весь час з нею розмовляти: запитуйте його ім’я, просіть кивнути, чи вона вас чує и так далі. Якщо немає реакції – помістіть її в відновлювальну позу (людина лежить на правому боці , голова розташована на зігнутій лівій руці, ліва нога зігнута в коліні, голова трохи закинута назад, рот відкритий).  Введіть внутришньом’язово Налоксон (препарат, який є прямим антагоністом опіатів, при введенні в організм, блокує їх дію) та викликайте швидку. Якщо ваш друг вас не чує – забезпечте йому прохідність дихальних шляхів та проведіть штучну вентиляцію легенів. Якщо ви визначили, що у вашого друга відсутній пуль (серцебиття), почніть проводити закритий масаж серця. Після прибуття бригади швидкої допомоги повідомте медиків, що саме міг споживати ваш друг, це допоможе точніше поставити діагноз та надати спеціальну медичну допомогу.

Пам’ятайте! Передозування наркотиками – це небезпечний стан, що загрожує життю. Тому, якщо у когось з ваших близьких, друзів або знайомих сталось передозування, зробіть все можливе, щоб врятувати цю людину та обов’язково викликайте швидку допомогу.

 

Leave a Reply

Я хочу (с)делать пожертвование(ия)

I want (to do donation

Я хочу зробити пожертвування

Звернутися до нас!
Закрити

Ваше ім'я *

Ваша електрона адреса *

Тема повідомлення

Ваше повідомлення